Home

Összeget levon angolul

levon - Angol fordítás - Lingue

levon angolul - TransLega

Fordítás 'következtetést levon' - Szótár angol-Magyar Glosb

Under point (a), Article 136 provides that Member States are to exempt: the supply of goods used solely for an activity exempted under Article 132 (transaction in the public interest), Article 135 (other exempted transactions, such as financial services), Article 371 (for instance, admission to sporting events or the supply of telecommunications services or goods by public postal services. összes költségek levonása után angolul a magyar-angol topszótárban. összes költségek levonása után angolul. Ismerd meg a összes költségek levonása után angol jelentéseit. összes költségek levonása után fordítása

következtetést levon angolul - TransLega

MTA SZTAKI online szótár. Magyarország legkedveltebb szótár szolgáltatása Dalszöveg fordítás: Levon - L.E.V.O.N dalszöveg fordítás angol nyelvre. L.E.V.O.N They recognize me and smile when they see me They remember my song's lyrics by hear A kártya tartalmazza a rá feltöltött összeget, felszálláskor a terminálhoz érintve már levon egy alapösszeget amivel megkezded az utazásodat, leszálláskor pedig levonja a további összeget vagy jóváírja azt a részt amit esetleg nem használtál fel. A feltöltő automaták tudnak angolul is ha problémád lenne a holland. Levonás angolul. Fordítás - Szótár: dictionaries24.com. Szótár: magyar » ango

levonása - Angol fordítás - Lingue

Pénzt levon angolul - mta sztaki online szótá

1. t sikerélmény nagy önbizalmat tud adni a hallgatóknak. majd a rendszer kilométerenként bizonyos összeget levon az egyenlegünkből. Az utazás végén kijelentkezéskor a kapu tájékoztat, hogy mennyi volt.
  2. den egyes utazásnál. A kártya nem más,
  3. Kivenni a felhalmozott és remélhetőleg hozammal is megtoldott összeget - talán! - egy bizonyos (elég hosszú) idő után lehet, vagy nyugdíjba menéskor életed végéig elvárható járadékfizetést választasz. lejárt angol font beváltás (kivon, bevon, levon...) A Magyar Nemzeti Bank valutaváltási tevékenységet nem.
  4. levon olasz magyar fordítás jelentés - szotar.net. person info HU. arrow_drop_down. Mind. Magyar. Angol. Német. Francia. Olasz. Spanyol. Holland. Orosz. Latin. Svéd. list. keyboard. Keresés Találatok 129 ms (18 db) levon Olasz szótár. levon Magyar−olasz szótár. ammainare Olasz−magyar szótár. ammortare Olasz−magyar szótár.
  5. to add up to sg -» kitesz (összeget) to add up to sg -» nyilvánvalóan mutat vmit to allow for -» levon vmilyen címen to allow for -» ráhagy (anyagmegmunkálásban) ambassador to the court of St. James -» nagykövet az angol királyi udvarná
  6. den fuvar után. Ezt 50 százalékkal emelnék meg, azaz ősztől az eddigi 1250 forint helyett 1700-1900 forintot kellene fizetniük a taxisoknak a Főtaxinak

Majd létrejött a kukaholding, vagyis a Nemzeti Hulladékkezelő Koordináló és Vagyonkezelési Zrt. (NHKV), amely már maga számláz az ügyfeleknek. Az ügyfél tehát fizet a kukaholdingnak, a cég pedig általában negyed-fél évvel később utalja ezt az összeget a szolgáltató cég, jelen esetben az FKF Zrt. felé expand_more angol angol swap_horiz expand_more magyar magyar. search Fordítás cancel. keyboard. levon {i.} EN deductive {melléknév} volume_up. add össze a megtakarított pénzedet, vond el azt az összeget, amit gyors, peren kívüli egyezségekre költöttéi, és marad egy láda pénzed..

egy összeget levon vmiből (pl. fizetésből) take it out on sb | take sth out on sb. vkin kitölt vmit/a mérgét, vkire hárít vmit. take sth ↔ out (against sb) (hivatalos dokumentumot) kiad/kibocsát (vki ellen) (idézés, stb.) take sth ↔ out (of sth) felvesz/kivesz pénzt (bankszámláról) take sb ↔ ou Ez angol bank által kiadott GBP csekknél az általam ismert tapasztalatok szerint ritkább, német csekkekkel gyakoribb. ha konvertál a bank, például ön forintszámlára kéri a GBP csekk ellenértékét, akkor levon 5-10 EUR konverziós jutaléko 2017-03-06 12:08:00; Szerző: Ripost Akár négy hónapot is várhatunk arra, hogy újra hozzáférhessünk pénzünkhöz, ha egy elromlott ATM miatt az automata nem adja ki az összeget.. István például az üllési OTP-s bankautomatából akart 59 ezer forintot felvenni még január 25-én.A pénzt azonban nem adta ki a készülék, a tranzakcióról viszont a férfi kapott sms-t, és az. Domain levon kulcsszóra releváns kivonat Kapcsolódó kifejezések Egyéb kifejezések a honlapról; akciospenztargep.hu: Számoltam a pénzt, pakoltam, rendet raktam, takarítottam, és arra lettem figyelmes, hogy a másik diákhölgyemény éppen a pénztárgépből veszi ki a pénzt és szépen zsebre rakja Pártja aktivistái előtt gyakorolt önkritikát az angol miniszterelnök, aki apja révén keveredett a kínos ügybe. Bár részvényeit 2010-ben eladta, most úgy gondolja, hibázott. A brit kormányfő elismerte szombaton, hogy kezelhette volna szerencsésebben is a panamai offshore-botrány kirobbanása után a személyes pénzügyeivel.

Ha a bankkartyamrol az én telefonom és baratnomét is beakarom fizetni mivel előfizetés esek vagyunk, akkor telefonszámot is be kell îrni a.. Annyi a dolgunk, hogy a kártyánkat regisztráljuk a rendszerben, mely egy jelképes összeget (~500Ft) levon a számláról, hitelesítés miatt. A számla tranzakcióit lekérdezve megtudhatjuk a közleménybe írt biztonsági kódot, melyet beírva a PayPal rendszerébe, véglegesíthetjük a regisztrációt Hogyan kell mondani Sha¬タルRian Levon Angol? Kiejtés Sha¬タルRian Levon1 hang kiejtése, többet a Sha¬タルRian Levon David Jon Gilmour (Cambridge, 1946. március 6. -), a Pink Floyd nevű brit együttes énekese, gitárosa és fő dalszerzője.Mint felvételvezető rengeteg előadóval dolgozott már együtt élete során és sikeres szólókarriert tudhat maga mögött a Pink Floyd feloszlása után

Levonni (összeget) jelentése szlovákul » DictZone Magyar

ELVESZ-angol fordítás-bab

Szállást a cég biztosítja de utólag levon a fizetésből 150-200 euró közti összeget. Helységek ahova keresünk személyeket: Németország (Wiesloch,Lahr, Wörth , Krefeld ,Kerpen , Rosbach , stb) A további információkért megkérem keressenek e-mailben vagy a megadott telefonszámon esetleg privát üzenetben. Elérhetőségeink. A Skrill használatához minimális angol tudás ajánlott, mivel jelenleg nincs magyar felületük. A következőkben elmagyarázzuk a teljes használatot olyanok számára is, akik nem vagy kevésbé értenek angolul. hogy a Skrill levon a kártyádról egy kis összeget (1.01€ és 2.99€ közötti értéket) Az összeget amerikai dollárban (USD) kell megadnunk. Érdemes legalább 100-300$-t betenni, de akár kevesebbet vagy sokkal többet is betehetünk. 4. A külső szolgáltatóban (pl MoonPay vagy Simplex) adjuk meg bátran a bankkártya adatainkat és ha kérik akkor fotózzuk be nekik az igazolványunk elejét és hátoldalát is 2) A különadóból adóvisszatartás formájában levon hatja a külföldön fizetett (fizetendõ) adót, de - el térõen a Tao. tv. szabályaitól - csak akkor, ha nem zetközi szerzõdés alapján van rá lehetõség. A be szá mított összeg az adóév-re fizeten dõ más jövede lem- vagy vagyonadó csökken Az airbnb társaságunk nevére küldi meg az áfa nélküli jutalékszámlát, amely összeget a szálláshelyfoglalás értékből azonnal levon, és az így csökkentett összeget utalja át a lakástulajdonosoknak. Társaságunk a jutalék utáni összeget havonta bevallja és megfizeti a NAV-felé és benyútja a 16A060-as adatszolgáltatást

Amennyiben valaki valamilyen aktivitást mutat ezen hirdetésekkel kapcsolatban (Like-olja az oldalát, kattint, stb.) akkor a Facebook egy bizonyos összeget levon a mi hirdetési fiókunkból. Ezt hívjuk hirdetési összegnek A Revolut mára globális pénzügyi alkalmazássá nőtte ki magát, amely megkönnyíti a helyi és a nemzetközi átutalásokat és az átváltást több mint 30 pénznemben. Ebben a cikkben azt tudhatod meg, hogy hogyan működik a Revolut forint feltöltés és milyen költségekkel jár ez számodra. Szintén megismerkedhetsz egy másik.

Igaz, kártya estén a bank levon egy 300 forintos elfogadási díjat, amit - a cégvezető magyarázata szerint - a bolti fizetések esetén is felszámolnak. A készpénzes feltöltők esetében pedig abból indulnak ki, hogy távozás során mindenki visszakéri a pénzt, a bent maradó összeget pedig nincs kinek visszaadniuk díja van. Ezzel jóval olcsóbb a tömegközlekedés mint papírjegyekkel, előre meghatározott összeget is feltölthetünk rá, amit utazásonként levon a rendszer, de hosszabb tartózkodás esetén bérletet is vásárolhatunk rá. Szállást keresve nincs egyszerű dolga az embernek, mert a London a világ egyik legdrágáb

Simán kaptam, munkavállalási szerződést meg hasonlót nem kértek. Mondjuk van német címem, és itt dolgozom. Hát lehet hogy a nagyobb városokban megy angolul is a számlanyítás, én németül beszélek a bankban. Kapsz egy papírt 100 TAN-nal, ha az elfogyott küldenek újat. Van még a DKB Bank amít nagyon dicsérnek 14M30. A Kulcs-Bér 2014. december verziójával történő frissítés után elérhető válik a 14M30 -as igazolás. A munkáltató, kifizető összesített igazolása a 2014. évi személyi jövedelemadó bevalláshoz, adónyilatkozat benyújtásához elérhető az Adatszolgáltatások/NAV felé/ M30 opcióban Levonulnak a kínai befektetők az európai futballpályákról - írta keddi számában a Financial Times, amely az Aston Villa egy részének eladásával kapcsolatban közölt összesítésében rávilágított: az angol labdarúgó-bajnokság másodosztályában szereplő együttes tavaly óta már az ötödik európai klub, amelytől kínai tulajdonosai részben vagy teljes egészében. A Last Will egy közepesen összetett társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő 45 - 75 perc. A játékot 2012-ben jelölték a Golden Geek Awards díjára Leginnovatívabb játék kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték..

A Dido és Aeneas, a XVII. században alkotó angol mester, Henry Purcell főműve, egyben a barokk opera egyik legszebb gyöngyszeme, míg a másik az 1970-es években született, egyfelvonásos stílusbravúr, a Négyhangú opera. A két zenei különlegességet egy estén láthatják majd a nézők, ha elvonul járvány és újra. Card jelentése. card. jelentése magyarul a szótárban. [kɑːd] Összesen 96 jelentés felelt meg a keresésnek. card magyarul card meaning in english Major Az CARD jelentése Az alábbi kép az CARD leggyakrabban használt jelentéseit mutatja be.A képfájlt PNG formátumban le lehet állítani offline használatra, vagy e-mailben elküldheti a barátaival.Ha Ön nem kereskedelmi weboldal. The unit is 2.4 km from Ostsee Therme Scharbeutz. Free private parking is available on site. The kitchenette comes with a fridge. A flat-screen TV is provided. Other facilities at Bellevue Nr. 14 include a sauna. The nearest airport is Hamburg Airport, 66 km from Bellevue Nr A Skrill (Moneybookers) egy internetes tranzakciókezelő vagy más néven pénztárca, melynek segitségével feltöltheted az online fogadóirodáknál a számláidat, küldhetsz pénzt barátaidnak, ismerőseidnek, valamint különböző átutalásokat végezhetsz, illetve használhatod online vásárlásra is. A Moneybookers-t 2011 szeptember 28.-tól átnevezték Skrill-re. A Skrill. Hogy adott egy játék, amelynek, hogy diplomatikusan fogalmazzak, nem sikerült éppen túl fényesen a magyarítása, ez pedig sokat levon az élvezeti értékébõl, azonban az eredeti gondolatokat csorbítatlanul tartalmazó angol nyelvi verzió telepítésére esélye sincs az embernek

Casa Erica, Cannobio - Foglaljon garantáltan a legjobb áron! 9 vendégértékelés, valamint 21 fénykép segíti a döntésben a Booking.com oldalán cib bank euro számla nyitás. Szeretnék kölcsönt felvenni. Legújabb igénylő: František, Praha. PanFrantišek Ma 14:02-kor igényelt4000 Ft-t A kölcsön futamideje alatt végig törekedjünk arra, hogy a törlesztőrészleteket időben fizessük. Milyen feltételeket támaszthat a bank? Mint minden hitelnél, így a gyorskölcsönnél is szükség lesz a munkáltatói igazolásra, a minimum 6 hónapos munkavis Használja a német, a francia, valamint az angol kamatarányosítási módszert mindhárom fela-datrész kidolgozásához! A pénzintézet évi 15%-os névleges kamatlábat rögzített a betét feltét-elei között! 4. példa Takarékos Tihamér 530.000 Ft megtakarítással rendelkezik. Spórolt pénzét 3 hónapos lejártú levon a program (csak a csökkentett ár látszik a képernyőn is és a számlán is) Bruttóból le: a beírt összeg a fizetendő összeget csökkenti. Pl. előlegfizetéskor, visszatartáskor használható. Ilyenkor ha a tételsorok valamelyike V: karakterekkel kezdődik, a sor magyarázatként Bruttó és a fizetendő sorok közé kerül

Régiségbolt Angolu

Avast levonta az 1 évi elöfizetést pedig leállitottam az automatikus megujulást hol tudom viszakapni a pénzem, tudtok e email cimet ahová irhatok nekik, vagy ahol viszakaphatom a levont összeget Ezek egyike, mely angol nyelven is elérhető: Ha egy vállalat alkalmazásában áll, akkor munkáltatója levon egy összeget a béréből. Egyes esetekben előfordulhat, hogy Ön így éves viszonylatban túl sok adót fizet. Ebben az esetben adóbevallást nyújthat be. Mindenkinek április 1. előtt be kell jelentenie az. Ha Ön úgy gondolja, nem kapja meg az Önnek járó teljes összeget, kérje egy szakértő tanácsát. Ha további tanácsra van szüksége a nemzeti minimálbérrel kapcsolatban, érdeklődjön a Pay and Work Rights (Fizetési és Munkajogi Hivatal) segélyvonalán, a 0800 917 2368-as telefonszámon. A bizalmas jelleggel működő segélyvona

Amennyiben idegen nyelvű nyomtatványokat kívánunk használni, angol és német nyelven is meg lehet adni a megnevezést. Bruttó maximuma: ide akkor kell beírni értéket, ha az adott jövedelmet maximalizálni szeretnénk. Alapesetben a 0-t kell beírni 1 éve 69 éves nyugdíjas vagyok, a családi házunkat elárverezték, de azt megelőzően több éve a nyugdíjamból, több mint 50%-ot tiltanak. Több letiltásom is volt időközben, jelenleg kettő van. A végrehajtó ügyintézője azt mondta, hogy nem ők kérték, hogy mennyit vonjanak le, a Nyugdíjfolyósító csak annyi von, amennyit a törvény előír Másodszor, a szolgáltató azért levon nem kis összeget (3-5%-ot is akár), mert például a kártyánkkal vásároltunk. Ne feledjük, egyéb díjakat is ránk terhelhet a szolgáltató (vételi jutalék), így legyünk nagyon szemfülesek Internetes Fizetés Biztonságosan - A mai napig elég sokan vannak, akik nem mernek Interneten kártyával fizetni, pedig biztonságos. -- számtech, akármi, cikk, tech, közösség, cikk, blo

Tehát, a továbbiakban már nem ugyanazt az összeget kell fizetniük amit addig fizettek, hanem a teljes összeg három fele osszlik. Viszont, ha a lakók közül további személy költözik el, akkor a házban maradt lakóknak továbbra is a teljes bérleti díjat kell fizetniük, vagyis, az egy főre eső lakbér összege megnő Dániában legalább középszintű angol vagy dán nyelvtudás A nélkül nagyon nehéz elhelyezkedni. Azok számára, akik már ren- a munkaadó általában a bruttó fizetésből levon-ja, és fizeti be a dán adóhatóságnak. tya tartalmazza azt az összeget, amit adómentesen megkap a munkavállaló, tehát a jövedelemadót csak.

A számla- és nyugtaadás legfontosabb szabályai. Adó. 2015. február 26. Lakatos Zsuzsa. Kedvencekhez adom. Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek. A számla és nyugta helyes formában történő kiállítása még mindig az egyik. De magyar személyi igazolvánnyal regisztráltam, angolul, azaz elsőre nem érdekelte őket az ország. Persze kártyát küldtek, ott már világos volt a német cím. Havi 3-5 kp felvét Németországban ingyen, külföldön (pl. Magyarországon) korlátlan, Transferwise becsatornázva, automatikusan használja kp. felvétel esetén vagy Ft. Regisztráljon, fizessen be legalább 1.500 Ft összeget a számlájára és a bet365 fogadási krediteket jutalmazza a feljogosító befizetése értékében (max. 15.000 Ft), ha feljogosító fogadásokat tesz ugyanakkora értékben és azokat a bet365 kiértékeli

Fordítás 'deduct' - Szótár magyar-Angol Glosb

Paypal működése, szolgáltatási díja. A Paypal használata nagyon egyszerű, olyan mint egy online bankszámla, 5 perc alatt létre tudod hozni a fiókod, nem kerül pénzbe, nincs számlavezetési díj, nincs semmi! Kizárólag az kerül pénzbe, ha Neked fizetnek - ekkor és csakis ekkor egy bizonyos százalékot von a rendszer a tranzakcióból a táblázat szerint Az FCBarcelona edzői angolul, spanyolul és katalánul beszélnek. A megértést a magyar segédedzők biztosítják. úgy a már megfizetett összegből a Szervező 13.600 Ft-ot a felmerülő kiadások fedezetére levon és az így keletkező különbözetet utalja vissza a befizető személynek. úgy a Szervező 34.000 Ft összeget. Diszkontál - Téma:Gazdaság - Online Lexikon - Tudod-e, hogy mi mi? MiMi az útmutató tudástá 1. A haláleseti (kockázati) életbiztosítás. Kockázati életbiztosítás esetén a biztosító arra vállal kötelezettséget, hogy ha a biztosított a biztosítás időtartamán belül meghal, akkor egy előre meghatározott személy - a kedvezményezett - részére egy előre meghatározott összeget fizet ki (a biztosítási összeget)

összes költségek levonása után angolu

Fintech: a financial technology rövidítése, ide értünk mindenféle innovatív pénzügyi szolgáltatót.Lényegük, hogy a hagyományosan körülményes banki vagy egyéb pénzügyi szolgáltatásokat lényegesen egyszerűbbé tegyék. Betéti vagy debit kártya: olyan bankkártya, amelyhez egy bankszámla tartozik, tulajdonosa a rajta lévő egyenleg erejéig szabadon vásárolhat, vehet. Szia! Ma szeretnék belemenni egy olyan témába, amely minden bizonnyal érdekes lehet olyan emberekkel, mint én, akik Nagy-Britanniában dolgoznak, és rendszeresen megosztják jövedelmüket a családdal a szeretett hazájukban. Természetesen mindenki hasznosnak fogja találni, függetlenül attól Jött a bácsi beszedni a zsozsót, mire én a Zsolt által imént leírtaknak megfelelően angolul köszöntem, erre a bácsi norvégul visszavartyogott, hogy ketten vagyunk-e, mire én angolul visszavartyogtam, hogy igen, az autó meg mi ketten, mire ő norvégul mondta az összeget, mire én angolul adtam a bankkártyát, mire ő norvégül. s.o.b. -» gazember s.o.b. -» szarházi sabbatic -» szombati sabbatic -» szombat-sabbatical -» szombati sabbatical -» szombat-sabbatical year -» alkotószabadsá

a 22 000 EUR összeget, ebben az esetben abból indul ki, hogy a fizetendő hozzáadottérték-adó megegyezik a levon-ható hozzáadottérték-adóval, és az egyszerűsített szabályozás alkalmazását ahhoz a feltételhez köti, hogy a számlákon vagy a számlákat helyettesítő bizonylatokon nem tüntetik fel a Ön se érti, ez hogyan fordulhatott elő, biztosan többször próbálták, de nem volt otthon. Lehetséges, hogy az előző számla alapján állapították meg az összeget. c. A vizsgáztató tanár által összeállított 2-3 szakmai kifejezést tartalmazó, nyelvtanilag összetettebb angol nyelvű mondat fordítása magyarra. 10. a

Az IB 15%-ot levon, a magyar adókulcs 16%, ezért az 1% különbséget még a 182c -be be kell írni és befizetni. Az adóbevalláshoz bizony egy nagy excelben össze kell számolni a 200 db realizált P/L-t (de csak azt), mindegyiket az adott napi forintárfolyammal A Braintree-s fizetést leteszteltük élesben és a következőt tapasztaltuk: mire eljut a pénz forintban a bankszámlánkra, addigra nagyjából 7%-ot levesznek belőle a Braintree és a bankok. Ennek oka, hogy egyrészt a Braintree levon 1.6% + 0.30€ kezelési költséget, valamint a fizetés beérkeztekor átváltja az összeget euróra Az alap magyar paypalomon amerikai USD van, ebből átküldtem az angol paypalomra 4.88 USD-t amit a paypal 3.55 GBP-re váltott. Ennek a díja 1.61 GBP (kb 630 ft). Immáron az angol paypalról közvetlenül kikértem ezt a 3.55 fontot revolutra és egy az egyben megérkezett 1 másodpercen belül

Sziasztok! Én abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy tegnap rendeltem egy angol webáruházból viszonylag nagy összegben egy bicajt. Zárolta a paypal a számlámon az összeget, majd ma kaptam egy sms-t, hogy a zárolást stornózták. Nagy nehezen rájöttem, hogy limit volt beállítva a paypal-on így . Erősebb középfokú / felsőfokú angol tudás nem árt, mert natív angol speakerek a supportosok, és nehéz megérteni telefonon amit mondanak. #7034 po1son addikt Phvhun #7033 Új Válasz 2012-07-23 12:04:37 #703 S végül bonuszként a TEST BY TEST egy angol-magyar, magyar-angol gaz­ dasági szakszókincs-gyűjteménnyel is szolgál, így a gyakorlás közben nem kell többé szótárakban kutakodni, hiszen a könyv tálcán kínál mindent, ami a sikerhez kell. Már csak kézbe kell venni és haszonnal forgatni Gaál Franciska: a szép sztár, aki szerepért könyörgött, majd mindenkit meghódított. 1926-ban Gaál Franciska kétszázhatvan estén volt színpadon, ezzel ő volt a legfoglalkoztatottabb színész abban az évben Budapesten. Még csak huszonkét éves volt. A húszas években tele volt vele a bulvársajtó, mondjuk, tett is róla, hogy. Az angol Bibliatársaságot 1804-ben alapították. Évi betétele kb. fél millió fontsterling. Ezt a z összeget kizárólag a biblia különböző nyelveken való terjesztésére fordítja. Alapítása óta szétszórt a világba 396 millió bibliát, 630 különböző nyelven

Képességek alapján Bale a legtöbb Premier League-élcsapatnál megállná a helyét, az életkora, a stílusa és a fizetése azonban sokat levon az értékéből. A másik manchesteri csapatnál jelenleg Lionel Messi leigazolása a prioritás, és Pep Guardiolát valószínűleg amúgy sem nagyon vonzza a lehetőség, hogy a walesivel. Bár a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. hétről-hétre elviszi a szemetet, járványidőszakban is folyamatos volt a hulladékszállítás, a budapestiek meg rendesen fizetik a szemétdíjat, a cég január óta nem látott pénzt az amúgy befizetett szemétdíjból - írja Tüttő Kata a Facebook-oldalán Levon Ter-Petroszján, az II Örmény Köztársaság első elnöke kapnak, ami ma már 1000%-os, hiszen nem a nyugdíjba vonuláskori 100%-os bérüket kapják kézhez, hanem azt az összeget, amely beosztásuk, rendfokozatuk szerint ma járna nekik, ha aktívan dolgoznának! Olvastam portugál, spanyol, francia és angol nyelven több.